ارزش مالی شرکت اپل بیشتر از تولید ناخالص ملی کشور یونان است!

در روزهای اخیر ارزش مالی شرکت «اپل» در مقطع کوتاهی تمام رکوردهای قبلی را شکست و در بازار سهام از مرز 400 میلیارد دلار عبور کرد. شرکت «اپل» از حدود دو سال پیش با ارزش ترین شرکت تولید فن آوری های جدید در سطح جهان بوده است.

براساس گزارش رادیو فردا از سی ان ان، در طول روز پنجشنبه گذشته، ارزش مالی شرکت «اپل» از 400 میلیارد دلار عبور کرده و بهای سهام آن به گران ترین قیمت در تاریخ این شرکت یعنی حدود 430 دلار رسید. ولی پس از مدتی بهای سهام این شرکت کاهش یافت و در نتیجه ارزش مالی «اپل» در حدود 400 میلیارد دلار تثبیت شد.

با این همه هنوز هم ارزش مالی شرکت «اپل» در موقیت منحصر به فردی قرار دارد. تنها شرکت اقتصادی که در حال حاضر ارزش مالی آن بیشتر از «اپل» است شرکت نفتی آمریکایی «اگزون موبیل» به ارزش 500 میلیارد دلار است. پس از «اپل» شرکت «پترو چین» به ارزش 270 میلیارد دلار و شرکت «مایکروسافت» به ارزش 235 میلیارد دلار قرار دارند.

ارزش مالی شرکت «اپل» بیشتر از تولید ناخالص ملی کشورهایی نظیر یونان، اطریش ، آرژانتین و یا آفریقای جنوبی است.

شرکت « اپل » هنوز هم یکی از شرکت های فن آوری جدیدی است که به سرعت در حال رشد و گسترش اند. این شرکت هفته آینده میزان سودآوری خود طی سه ماه گذشته را اعلام خواهد کرد. کارشناسان پیش بینی می کنند شرکت «اپل» در این گزارش اعلام کند که میزان فروش آن در مقایسه با دوره مشابه در سال گذشته حدود 45 درصد افزایش یافته است.

در بسیاری از نظرسنجی ها شرکت «اپل» از نظر امنیت سرمایه گذاری و خرید سهام در صدر قرار دارد. یکی از عوامل بسیار موثر در افزایش چشمگیر ارزش مالی شرکت «اپل» نوآوری های این شرکت در عرصه تولید تلفن های موبایل هوشمند است.

علاوه بر این، عرضه «آی پد» که نسل جدیدی از کامپیوترهای سیار را در اختیار علاقمندان قرار داده و برنامه ریزی های این شرکت برای استفاده از سیستم های مجازی ذخیره سازی اطلاعات موسوم به آی کلود ( iCloud ) در این زمینه نقش مهمی ایفا کرده است.

رشد مالی «اپل» برای شرکتی که فقط 35 سال از عمر آن می گذرد واقعا خارق العاده است. ارزش مالی این شرکت 10 سال پیش فقط 10 میلیارد دلار بود.

/ 0 نظر / 19 بازدید