بدون حذف برنامه ها،آنها را از یک درایو به داریو دیگری منتقل کنید

SymMover نرم افزای رایگان و کاربردی است که میتواند داده ها ی ذخیره شده برنامه ها بر روی یک درایو را به درایو دیگری منتقل کند در حالی که “موقعیت” آنها بر روی ویندوز اکسپلورر حفظ میشود.در حقیقت این برنامه ابتدا فایل ها را به موقعیت مورد نظر منتقل میکند و سپس با ایجاد یک سمبل لینک (در مورد این قابلیت ویندوز بیشتر بدانید) ما بین مبدا و مقصد،ویندوز فکر میکند که فایلها هنوز در جای قبلی خود قرار دارند.

پس از نصب و اجرا نرم افزار،در نگاه اول هنگام اجرای برنامه،رابط کاربری آن کاملا قابل درک است.در سمت چپ شما فایل و پوشه ها در درایو مبدا و در سمت راست فایل یا درایو مقصد و در ستون میانی نیز دکمه هایی برای اضافه،حذف،انتقال و.. را مشاهده میکنید.

شما میتوانید از طریق دکمه + و تب اول پنجره، فایل و پوشه های مورد نظر را در مبدا برای انتقال انتخاب کنید و سپس در تب دوم یک پوشه یا درایو از جمله فلش درایو یا هارد اکسترنال متصل شده به سیستم را برای انتقال فایلها انتخاب نمایید.

پس از انتخاب و اضافه کردن فایل و پوشه ها توسط فلش سبز رنگ،بخوبی میتوانید توسط دو آیکن درایو نمایش داده شد در پایین پنجره برنامه میزان فضای آزاد شده در درایو مبدا و میزان فضای اضافه شده در درایو مقصد را مشاهده کنید.

نکته:این برنامه در درایو هایی که با فرمت فایل NTFS ایجاد شده اند کار میکند و به خاطر داشته باشید که فایل و پوشه هایی که برای انتقال انتخاب میکنید بر روی سیستم عامل در حال اجرا نباشند.

میتوانید SymMover را رایگان برای ویندوز۸،۷ و ویستا از اینجا دانلود کنید.(متاسفانه این برنامه ویندوز XP را پشتیبانی نمیکند)

/ 2 نظر / 16 بازدید
مهدی

سلام از مطلبتان خوشم آمد منم یک وبلاگ در مورد اخبار فناوریدارم خوشحال میشم به وبلاگ منم سر بزنید آگه خوشتان آمد منو با نام اخبار فناوری اطلاعات 2012 لینک کنید . با تشکر

yasi

salam web khobi dared b ma ham sar bzanid[گل]