بهترین قابلیت‌های گنجانده شده در آخرین نسخه آزمایشی ویندوز ۸

۲- بزرگنمایی معنایی:

حالت بزرگنمایی معنایی (سمانتیک زوم Semantic Zoom) به شما امکان می‌دهد تصویری هر چند کوچک از تمامی برنامه‌های خود داشته باشید. کافیست صفحه نمایش را نیشگون بگیرید تا کوچک‌نمایی بر روی نقطه مورد نظر انجام گیرد.

تمامی به اصطلاح کاشی‌های (Tiles) صفحه استارت شما در حالت minimize قابل مرتب‌شدن دوباره بر روی صفحه هستند و شما قادر به ایجاد کاشی یا همان تایل اختصاصی خودتان هستید تا برنامه‌ها و گزینه‌های مورد نظر خود را در هر گوشه صفحه که خواستید در آن تایل جای دهید و به اسکرول کردن و پیمایش بی‌پایان بین صفحات پایان دهید.

۳- نوار برنامه (App Bar)

در رابط کاربری مترو ویندوز ۸ شاهد تبعید برنامه‌های کم‌کاربرد هستیم و البته اگر به آن‌ها نیاز پیدا کنید می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید و با سرک کشیدن به گوشه پایینی صفحه نمایش و بیرون کشیدن App Bar به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

این بهترین راه به را ی رسیدن به نتیجه لازم در این ویندوز برای داشتن کنترل‌های لازم بر روی برنامه‌هاست و در واقع وقتی به برنامه‌ای نیازی ندارید آن را نخواهید دید.

 ۴- مدیریت برنامه و حالت سوئیچینگ

در نسخه پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان شما می‌توانستید بین برنامه‌های در حال اجرا در حالت مترو با استفاده از سمت چپ صفحه نمایش تغییر جا بدهید. اما در نسخه آزمایشی عرضه شده این قابلیت یک مرحله پیشرفت کرده است.

شما می‌توانید در واقع یک مینی‌سوایپ را از سمت چپ صفحه نمایش تجربه کنید یا با استفاده از موشواره به گوشه سمت چپ در بالای صفحه نمایش بروید و تمامی برنامه‌های در حال اجرا را در یک‌جا ببینید و برنامه خود را انتخاب کنید.

شما برای بستن یک برنامه می‌توانید آن را از لیست برنامه‌های در حال اجرا بیرون کشیده و به لبه سمت دکمه پرتاب کنید تا بسته شود و البته می‌توانید برنامه‌های خود را در همان حالت اسنپ در همان پنجره و به صورت مینیمایز باقی بگذارید.

۵- قابلیت چارمز

در نسخه آزمایشی ویندوز ۸ قابلیت چارمز این سیستم عامل نیز بهتر شده است. شما با استفاده از این قابلیت از لبه سمت راست صفحه نمایش می‌توانید به جستجو، سطوح دسترسی، اشتراک‌گذاری اطلاعات با سایر برنامه‌ها و چیزهای دیگر دسترسی داشته باشید.

دیگر از دکمه شو دستکتاپ خبری نیست. فاصله‌گذاری‌ها کمی گسترده‌تر شده است و دسترسی چپ‌دست‌ها را مانند راست‌دست‌ها بیشتر آسان کرده است. اما همچنان به شما اجازه داده می‌شود تا کارهای خود را به سرعت انجام دهید به طور مثال وقتی شما قسمت تنظیمات چارمز را فراخوانی می‌کنید بلافاصله این تنظیمات خودش درست جائیکه انگشت شما قرار دارد ظاهر می‌شود.

تمام این‌ها را گفتیم و البته نوشتیم اما خودمان هم درک می‌کنیم که تا یک کاربر به درستی و از نزدیک قابلیت‌های ویندوز ۸ را لمس نکند نمی‌تواند به درستی قابلیت‌هایی که در ۵ ورد بالا به تشریح گفتیم کاملا درک کند. ما هم مانند شما منتشر نسخه نهایی ویندوز ۸ می‌مانیم.

Source: Gizmodo

پایان مطلب

/ 2 نظر / 20 بازدید
Robert

hi dear friend thanks alot for introducing blog please release english version that everybody read and fan so host speed is low check it and redirect it regards robert

مریم

سلام مرسی از مطالب بروزتتتتتتتت عالی بود